SUBIDUMA

Üzenetek egymásnak és a zenekarnak

Re: SUBIDUMA

HozzászólásSzerző: gigiman Dátum: 2011.01.01. 23:00

Boldog Új Évet mindenkinek!!

Hú!! De sok szülinapos van!!! :o :o :shock: :shock:
gigiman

HozzászólásSzerző: Scirocco Dátum: 2011.01.20. 11:47

Kedves Csabi, kedves fórumos Barátaim,
az alábbi szösszenetet már el akartam küldeni korábban, egész pontosan az újév után ,de bokros teendőim miatt erre csak most kerülhet sor… történt ugyanis,hogy az újév napján a nagy ejtőzés és semmittevés közepette feltúrtam valami miatt az egyik szekrényt és kezembe akadt egy régi kiadvány,1987-ből, még annakidején katonakoromban vettem, miközben várakoztam a soromra a valamelyik rendelőben KK-ban. (Katonai Kórház a Róbert Károlyon) A kiadvány címe Rock ’86, egyfajta évkönyv a megelőző esztendő rock/popzenei történéseiről. Akkor az adta az értékét,hogy egyrészt tartalmazta az aktuális sztárok viselt dolgait és az akkori slágerlistákat,na meg jó vastag volt, segitett várakozás közben agyonütni az időt. Mostanra meg már igazi kincs, nem lehet mosolygás meg nosztalgikus meghatódás nélkül szemlélni a Modern Talking-os, Samantha Fox-os, A-HÁ-s stb. képeket,cikkeket… na meg persze virágkorát élte akkoriban az Emelet is..:-)
A kiadvány vége felé találtam valamit,aminek létéről homályosan volt sejtésem,emlékeztem hogy olvastam már valahol,de nem volt előttem,hogy pont ebben a magazinban. Úgyhogy mikor megláttam, szélesen elvigyorodtam, egyhuzamban végigolvastam ,majd az volt az első gondolatom, hogy alkalomadtán megosztom Veletek. Mivel kissé terjedelmes,nem ment azonnalra, de a napokban vettem egy jó mély levegőt, nekiültem hogy bepötyögjem a gépbe, aztán az irományt itt olvashatjátok immáron Ti is. Fogadjátok szeretettel, az alábbiakban változtatás nélkül közlöm a cikket. Ilyenek voltunk/voltatok 1986-ban..:-)))))))

Emeletes levelek

Húszezer levelet őriz az Első Emelet főnöke hatodik emeleti lakásában.A levéltermés aratására rendszerint 1-1 turné koncertállomásainak elhagyása után kerül sor,de nemcsak hangversenyek szipkáznak ki leveleket a rajongók tollából. A hitelességet megőrzendő a levélrészleteket eredeti hely(telen)írással idézzük. A levelek tartalma nem a képzelet szülötte,s aki magára ismer az nem a véletlen műve…
………………..

Én egy rajongótok vagyok a sok közül. Szeretnék beljebb férkőzni a szívetekbe. Sokszor szoktam hallgatni a lemezeteket s ilyenkor a négyéves kistesóm is velem van ,dúdolgat,énekel. Remélem mire felnő,ő sem fogja elfelejteni a híres Első Emelet együttest. Siess postás szedd a lábad,holnapután hozd a választ!

Szerintem ti vagytok a legklasszabb és legvagányabb együttes. Szeretném tudni, hogy Kikinek mi a rendes neve. Az enyémet is sokan tudják, pedig az én nevem is Kiki. Ha levelet írtok,irjátok meg,mi a kedvenc kajátok,magasságotok,hajszínetek,mert ez a fekete-fehér képekről nem derül ki. És hanyas tanulók voltatok a suliban?

Én nagyon szeretem az u. Első Emelet-zenét. Egyébként a koncertetek enyhén szólva: nagyon tetszett. Sajnáljuk,hogy nem tudtunk a koncert után beszélgetni veletek,de szólitott a kötelesség. Ritka hogy nálunk igy fogadják az együtteseket,mint titeket. Remélem,hogy kapok választ erre a röpcetlire és nagyban válaszoltok az együttes életéről.

Én 12 éves vagyok,kivülem még van 3 testvérem. Mind fiú. A bátyámról elárulok valamit,azt,hogy ő egy nagy diszkós. Van egy gondom is. Az,hogy nem tudom hogy hol laktok és hány évesek vagytok.Nagyon szeretném ha tudnátok,hogy a kedvenc hobbim a magnóhallgatás de néha elolvasok egy könyvet is. Szeretem az édességet is pedig az rontja a fogakat.

Az a helyzet,hogy teljesen odavagyok a zenétekért és totál eksztázisba tudok esni tőle. Szerintem irtó klassz amit csináltok. Hét tagból álltok,ugye? Vagy többől? A szüleim is megadnak mindent,de ők nem tudják mi az hogy könnyűzene.Kivéve apukámat,őt érdekli. Anyukám azt mondja tanuljak,mert ha zenét hallgatok nem lesz belőlem semmi. Szeretnék megtanulni gitározni mert csak furulyán tudok játszani. Zsuzsit (a hugom) a furulya nem érdekli. Engem igen.

Kedves tagok! Kedvencem az 1.emelet.Nagyon sok dalt hallottam amit ti adtok elő. Már az általános iskola után is erre a pájára készültetek? Kissé arrébb van ugyan,de még én is kerülhetek mikrofon mögé. Szivéjes üdvözlettel.

Kedves Kiki,Gabi és többiek! Gondolhatjátok hogy én is egy nagy rajongótok vagyok. Ha lehetséges szeretnék egy alá dedikált fényképet kérni tőletek. De ha nincs a közelben,akkor majd később egyet-egyet.Ha lehet irjátok meg mikor jösztök Debrecenbe. És én 100% ott leszek. És képzeljétek,itt lakik egy ugyan olyan srác mint a Kis Szabó Gabi. De sajnos nem a Gabi. Pedig először azt hittem. A barátnőm egyszer megkérdezte hogy mi lenne az utolsó kivánságom ha meg akarnának ölni. Az lenne hogy találkozhassam az Első emelettel és eltölthessek velük egy napot. Megesküdtem hogy addig fogok harcolni amig ez a kivánságom nem teljesül. Nem tudom hogy ti hogy vagytok ezzel a kivánsággal hát ha lehet irjátok meg. De nehogy azt irjátok hogy sose teljesülhet. Mert akkor tényleg begyógyszerezem magam és akkor miattatok halok meg. Amit az utolsó mondatban irtam nem kell komolyan venni. De lehet hogy megteszem amit irtam.

Tisztelt cím! Én az első emeletet nagyon szeretem még a padra is felirtam nagy betükkel pedig a tanárnő észre is vette nem egyszer és majdnem beirás lett a vége. De még mindig ott diszeleg hogy első emelet.

Kedves Első Emeleti Fiuk és Lányok! Én hallottam tőletek 2 éve egy számot és azóta csak titeket hallgatlak. Szeretnék tőletek 1db nagyméretű fényképet . A ti zenéteket egy idő mulva csodálni fogja az egész világ.

Kiki! Engedd meg hogy hogy először is bemutatkozzam.15 éves vagyok. Óvónőképző Szakközépiskolában tanulok.Van két kishugom. Mindkettő lány. A bemutatkozásból még annyi maradt hátra,hogy imádok énekelni. Leirnátok hogy hány évesek vagytok? Mit szerettek a legjobban csinálni? Ha megpróbálnátok megszerezni Delhusa Gjon címét ,nagyon hálás lennék.

Sziasztok! Lehet hogy bután hangzik és biztos is vagyok benne hogy sokan irnak olyat hogy igy szerelmesek meg ugy szerelmesek valamelyikötökbe. A nővérem is ’szerelmes’,nem is tudom hogy írjam le. Szóval az énekesbe,Kikibe és folyton rágja a fülemet,hogy hogy is hivhatják tulajdonképpen.Ezt nem azért irtam le,hogy elárulják a rendes nevét,nem azért,csak már nem tudom mit is mondjak neki.Velem sok minden történt amit nektek is köszönhetek.A zenétek hozott össze a fiummal. Nektek köszönhetem a boldogságomat.

Kedves Első Emelet! ott voltam a koncerten. Őrületesen tetszett. Képeket dobáltatok és én szerencsétlenségemre egyet sem kaptam el. Nagyon szépen megkérlek titeket,hogy küldjetek képet és ha lehet egy sort is pingáljatok oda. Nem is tudjátok elképzelni,hogy mennyire örülnék neki.Hogy el ne felejtsem,örületesen helyes srácok vagytok!

Kedves Első Emeleti tagok! Az az igazság,hogy azért is irok neketek mert irtam egy dalt az együttes számára. Szerelmi vallomás a cime: Gondolatainkban Ámor szerelmes nyilainak záporában sétáltunk. S kéz a kézben egymásba ölelkezve súgtuk Refr. Szeretlek,őrülten szeretlek,soha el nem engedlek!
Az se baj ha átirjátok a dalt. Olvastam az Ifjúsági magazinban,hogy utánozzátok az ABBÁ-t. Remélem ti nem foglalkoztok az ilyen hülye cikkekkel.Szeretném ha áldoznátok rám levélpapirt.Sok puszit küldök.

Kedves Első Emelet! Ez a levél az b egész osztály nevében szól hozzátok. Imádjuk a számaitokat! Ha az osztályból valaki hozzájutott valamelyik számhoz,délután már az egész osztály nála volt magnóval,kazettával. Képzeljétek,hogy a suli karneválján Első emeletnek öltöztünk be,és megnyertük a főnyereményt. És én voltam az ideál,a nagy ő,a helyes srác: Kiki! Nem akarjuk eltitkolni azt sem,hogy pár lány teljesen odavan értetek.

Kedves I. Emelet! Először is had adjam át szívélyes üdvőzletemet és had gratuláljak a sikeres pályafutásotoknak. Szeretném tudni,hogy indultok-e külföldi turnéra,vagy csak hazai földön léptek színre? S egy személyes kérdés:mikor születtél? Korántsem azért kérdem ezt hogy majd felköszöntselek benneteket-bár miért is ne?-hanem azért hogy egy horoszkóp segitségével megmondjam milyen emberek vagytok.

Kedves emelet! remélem megengeditek hogy tegezzelek benneteket. Szeretnék veletek levelezni.Eddig nm tudtam hogyan kezdjem meg.Azért is szeretném ha válaszolnátok,hogy néhány osztálytársam és a barátnőm megpukkadjon.meg az osztályfőnököm is.

Kedves Kiki,Csaba,István és Gáborok! Azzal kezdem,hogy a 16.szülinapomra végre megkaptam a lemezeteket és nagyon boldog vagyok! Nagyon szeretem a zenéteket. Van úgy hogy naponta 4-5ször lejátszoim.ezzel viszont a család tagjait egybe örületbe kergetem.Legutóbb is mit csináltam: Éjfélkor amikor 12-t ütött az óra,elkezdtem hallgatni a Középkori házibulit. Ha ehhez hozzászámítom,hogy társasházban lakunk akkor elmondhatom hogy tökéletes hatást értem el.A magyarok közül számomra olyan jók vagytok mint a külföldiek közül a Modern Talking.van egy lökött barátnőm is,aki irtó szerelmes a dobosotokba. Azt hiszem őt is Gábornak hivják,ugye?Amikor megtudta hogy irok nektek,teljesen kiborult. Azt mondta azért tetszik neki a srác,mert olyan jó ritmusérzéke van.Szerintem kétértelmű. Szóval ,legyetek olyan jók,és mondjátok meg ,van-e felesége mert addig nem tud nyugodtan aludni. Küldjetek nekem fényképet és irjátok rá hogy hányadik évet tapossátok. U.I különben én is a francia ágy közepén szeretek feküdni.
Scirocco

HozzászólásSzerző: Helenke Dátum: 2011.01.20. 16:59

Sanyi, hát ez nagyon tetszett! Nem bírtam ki nevetés nélkül! Tényleg ilyenek lettünk volna 25 évvel ezelőtt? Hát, mit szépítsünk: igen. Mint minden szerelmes kiskamasz és tinédzser, mindenki írogatott leveleket kedvenceinknek, ( én is, de az ezek közt hál'Istennek nem szerepel), amire aztán szívrepesve vártuk a választ, azt remélve, hogy hátha valami számunkra pozítív választ kapunk. Akkor még nem gondoltuk, hogy a számunkra akkor elérhetetlen kedvencek egyszer majd nagyon is elérhetőek lesznek.
Nagyon jó volt visszaolvasni a kissé esetlen, de a helyesírási hibákkal együtt is megmosolyogtató leveleket.
Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk! Én személy szerint újra láttam magam, mint tizenéves kiskamasz...
Jó volt visszaidézni a 80-as éveket!
Helenke

HozzászólásSzerző: Zsófika Dátum: 2011.01.20. 18:14

Hát ez... kész! Imádtam!
Köszi Scirocco, hogy vetted a fáradtságot és begépelted!
Eszméletlenül nagyon jó!
Szívesen olvasgatnék még ilyen régi leveleket! :) :P
Én sosem írtam a zenekarnak... egyszer elkezdtem... Arról írtam, hogy én is március 07-én születtem, mint Michel és hogy 1989-ben március 07-én pont Pécsett volt koncert és hogy ez milyen szép ajándék volt nekem. De aztán, nem küldtem el, mert azt hittem, hogy ki fognak nevetni. :P
Ma már sajnálom, hogy nem írtam...
Dehát ezek a levelek zseniálisak! mindegyik!
♥ köszi ♥
Zsófika

HozzászólásSzerző: Steven's Dátum: 2011.01.21. 11:53

Áhh,ez nekem is megvan /Rock '86/.Szédületes levelek...Kicsit ciki volt akkor,igazi lányzenekar volt az Emelet,lehet,hogy most is az?Talán már nem annyira...
Steven's

HozzászólásSzerző: elsoemelet Dátum: 2011.01.21. 13:03

Köszi Scirocco, hogy begépelted és feltetted a leveleket. Nem kevés munka lehetett vele. Ezt már én is terveztem, de emlékszem, hogy a könyv megjelenése idején is jöttek olyan észrevételek, hogy mások magánleveleit nem korrekt megjelentetni az engedélyük nélkül / bár mi név nélkül tettük /. Ezt a hibát nem akartam mégegyszer elkövetni, így aztán ide nem kerültek fel a levelek. Remélem nem fog megsértődni senki, aki esetleg ráismer a saját levelére, bár ennyi idő után ennek kicsi az esélye.
Szerintem az nem volt ciki, hogy az Emeletnek nagy lány-rajongótábora volt. Sőt mi büszkék voltunk rá, hogy a legjobb csajok az Emelet bulikon vannak. Ezért kezdtek el aztán később a fiúk is Emeletre járni. Később aztán ottragadtak, mert megtetszett nekik a zene is.
Csabi
elsoemelet
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Ritchie Dátum: 2011.01.22. 15:38

[quote="Zsófika"]Hát ez... kész! Imádtam!
Köszi Scirocco, hogy vetted a fáradtságot és begépelted!
Eszméletlenül nagyon jó!
Szívesen olvasgatnék még ilyen régi leveleket! :) :P
Én sosem írtam a zenekarnak... egyszer elkezdtem... Arról írtam, hogy én is március 07-én születtem, mint Michel és hogy 1989-ben március 07-én pont Pécsett volt koncert és hogy ez milyen szép ajándék volt nekem. De aztán, nem küldtem el, mert azt hittem, hogy ki fognak nevetni. :P
Ma már sajnálom, hogy nem írtam...
Dehát ezek a levelek zseniálisak! mindegyik!
♥ köszi ♥[/quote]

Igen!Ezek a levelek nekem is tetszettek!!!!
Tipikus 80-as évek bája volt mindegyiknek!!
Ritchie

HozzászólásSzerző: Ritchie Dátum: 2011.01.22. 15:46

Igen!Ezek a levelek nekem is tetszettek!!!!
Tipikus 80-as évek bája volt mindegyiknek!!
Azt hiszem annak idején én is akartam írogatni ide-oda(főleg a Duran-nak)...
de aztán valahogy nem lett belöle semmi sem!!!
Pedig ha akkor megtettem volna az első lépést,
akkor biztosan több infót tudhattam volna meg a Koncertekről.
Mert az igaz hogy 85-től több Emelet koncira is eljutottam,
de inkább csak a megyében történő eseményekről lehetett tudni!!!
Viszont ha akkoriban lett volna mondjuk egy olyan Koncert listám,
(mint ahogy ez manapság a Net segítségével már könnyen hozzáférhető)
akkor biztos hogy többet csavarogtam volna keresztbe kasul a Dunántúlon.
Ritchie

HozzászólásSzerző: Scirocco Dátum: 2011.01.23. 15:06

Kedves Csabi, Helénke, Zsófi, Steven’s és Ritchie,

örülök hogy nem volt hiábavaló a levelek felrakása és szereztem számotokra pár vidám percet…

Csabi , ami a magánleveleket meg az engedélyeket illeti, bevallom nekem is átszaladt a fejemen ilyen gondolat, de ez nem annyira a levelek szerzőire vonatkozott –hiszen névtelenül kerültek bele a magazinba is meg ide is -,hanem leginkább a cikk írójára. (Csontos Tibornak hívják az úriembert egyébként)
Aztán úgy voltam vele, hogy mivel egy teljesen nyilvános sajtótermékről van szó amit annakidején bárki megvehetett,meg aztán nem idegen tollakkal óhajtottam ékeskedni, hanem megjelöltem a forrást is, így gyorsan túltettem magam az efféle aggályokon,hiszen így már semmivel sem különbözik a dolog attól, mintha az újság lapját ideszkenneltem volna.
Ami meg az Emelet lányzenekar voltát illeti… :-)))…… háát… :-) ….. bizonyára mindenkinek megvan a maga története,hogy hogyan és miképpen lett Emelet rajongó, és az Emelet-rajongó fiúk nagy részének esetében biztos, hogy komoly húzóerő volt a koncerteken fellelhető lánypopuláció, azonban ahogy a saját emlékeimben kotorászok, sehogy sem ez jön elő motivációs tényezőként…
Amikor az Emeletet eleinte hallgattam, az ragadott meg benne, hogy kellemesen különbözött az azt megelőző pár év hungáriás-rockandrollos, (Fenyő Miki és tiszteletre méltó csapata kicsit felnőttes volt még nekünk, meg még ráadásul a Noé előtti ötvenes évekből merített, ennek ellenére nagyon szerettem) vagy az öszinte-keményrockos, (a hetvenes évek közepén még volt újdonságértéke, de jó fél évtized múlva már a könyökén jött ki mindenkinek a mindenféle súlyos igazságok megmondása) de akár még a vele párhuzamosan felbukkant ergós (tetszett, de egy kitalált és megfestett világról szólt,ami mondjuk nem volt akkora baj) vagy egyéb újhullámos zenei világtól. (sokszor az is paródiának szánta aki előadta) Az Emelet amolyan pesti flaszter-szagú, lakótelepi kölykös , ’kis generációs’ érzésvilágot közvetített, és velünk kb. azonos korú vagy épp csak pár évvel idősebb srácokból állt, akikkel nem jelentett gondot azonosulni. Ehhez társult még a jellegzetes Emeletes-hangzás 80-as évek eleji trendi szinti-popos dallamvilága, valamint a dalok szövegeinek ötletessége,
szellemes szófordulatai, a korábbi évek slágereihez képest szokatlan tartalma. (néha kicsit tankönyvszagú volt némelyik szöveg,de pont így volt jó…:-) (Időgép,Szentivánéji álom)
A fentiekkel azt akartam csak mondani, hogy úgy is lehetett valaki az Emelet rajongója, hogy pusztán a zenekar zenei és életérzésbeli üzeneteit vette figyelembe … :-))
A lányrajongóknál egyéb, nem feltétlenül intellektuális effektusok is szerepet játszhattak … :-))
Szóval, kedves Steven’s, egyáltalán nem tartom cikinek,hogy mi is beálltunk a sorba…. :-)
Scirocco

HozzászólásSzerző: Varga Dátum: 2011.01.30. 17:03

Kedves Scirockoi!

Hadd mondjam el hogy teljessen meg vagyok elégedve az üzeneted tartalmával.Pontosabban a lényegével.Nem szeretném megbántani a Bogdán Csaba művész úrat sem,és itteni felhasználó úrak gondolkodását sem,de ahogy a Shirocco úr írta,így nálam sem volt kérdés az hogy miért is kedveltem és kedvelem ma is az Első Emelet zenéjét.Ezt ilyen idő messzeségből lehetetlen,vagy nagyon nehéz lenne elemezni.Az viszont már most el mondhatom hogy én magam sohasem a kedves Hölgy rajongókért voltam oda.Főleg azért sem mert a Első Emelet népszerüsége csúcsán szerelmes voltam egy gyönyörű lányba.Igaz őt annyira nem kötötte le a korszak zenei irányzata,hanem inkább a lovaglás.Késöbb pedig megkértem a gyönyörű lány kezét és ő igent mondott.
Egy biztos hogy ha belegondolok akkoriban egy Első Emeletért igazán rajongó lányt sem ismertem.Valószinűleg szégyelhetem magam ezért de ez mára sem igazán változott meg.Evvel az egésszel azt szeretném közölni hogy biztos voltak vagy vannak olyan férfitársaim akik csak csajozni jártak a koncertekre de én sohasem tartoztam közéjük.Elképzelhető hogy az akkori koncertek hevében Csabáék ezt akkor másként látták a színpadról de azt senki sem vonhatja kétségbe hogy ha már megvettem a Dévédéket és egyéb más kiadadványokat azt azért tettem mert csajozni szeretnék hanem inkább a tiszteletemet szeretném kifejezni az együttes emléke és az újbóli összeállása elött.Ezt az utóbbi mondatot inkább tréfásan kéne érteni,és remélem senki sem sértődik meg közben.
Varga

ElőzőKövetkező

Vissza: Első Emelet rajongói fórum